Winkelwagen (1)
Sluiten
-
Domaine les Asseyras - Le Rieu Blanc
1 × € 10,95
Frankrijk, Languedoc, Chardonnay, Viognier
€ 10,95Deze wijn is een blend van chardonnay en viognier. De druiven groeien in zonovergoten Zuid-Franse wijngaarden, maar profiteren van de verkoelende zeewind waardoor ze hun frisheid behouden. De druiven worden met de hand geoogst. Na de vergisting rijpt de wijn 12 maanden op vaten van Frans eikenhout, waardoor hij zachte, ronde tonen ontwikkelt. In de smaak sappig tropisch fruit, abrikozen, vanille en gebrande noten. Vol en romig van karakter met een lange, elegante afdronk.
Frankrijk, Jura, Chardonnay
€ 32,50Volle, rijpe stijl Chardonnay met zijdezachte structuur. Aroma’s van rijker geel fruit, een romige textuur en een subtiel vleugje vanille uit het hout. Tegelijk blijft de wijn verfijnd, met spanning en een minerale ondertoon die zorgt voor elegantie en lengte. Deze wijn past schitterend bij rijke visgerechten met een romige saus, maar ook bij gevogelte of een elegante risotto.
Frankrijk, Jura, Chardonnay
€ 32,50Een open geur van rijp wit fruit, gevolgd door een rijke, romige textuur en levendige mineraliteit. Spannend én evenwichtig, met lengte en gelaagdheid – een wijn met allure. Prachtig bij gerechten als kreeft, gerookte zalm of kip. Ook heerlijk bij culinaire ontdekkingen en lichte fruitdesserts zoals aardbeiensoep met munt.
Frankrijk, Jura, Chardonnay
€ 24,95Een kraakheldere Chardonnay met een heel eigen karakter. Een levendige, minerale wijn met een frisse citruszweem en een lange, verfijnde afdronk. Lichtvoetig, maar met diepgang. Een wijn met energie en elegantie – precies wat je zoekt in een bio-Chardonnay uit deze bijzondere streek. Deze Chardonnay komt prachtig tot zijn recht bij fijne charcuterie, frisse salades, gegrilde vis of lichte gerechten met wit vlees.
Frankrijk, Jura, Chardonnay
€ 24,95Een kraakheldere Chardonnay met een heel eigen karakter. Een levendige, minerale wijn met een frisse citruszweem en een lange, verfijnde afdronk. Lichtvoetig, maar met diepgang. Een wijn met energie en elegantie – precies wat je zoekt in een bio-Chardonnay uit deze bijzondere streek. Deze Chardonnay komt prachtig tot zijn recht bij fijne charcuterie, frisse salades, gegrilde vis of lichte gerechten met wit vlees.
Frankrijk, Bourgogne, Chardonnay
€ 22,95De druiven van deze elegante Chardonnay komen van stokken met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar. Na de alcoholische fermentatie ondergaat deze wijn nog een malolactische omzetting, waarbij de scherpere appelzuren worden omgezet in mildere melkzuren. De smaak van de wijn krijgt daardoor een ronder, soepeler karakter, terwijl de frisse fruitaroma’s goed behouden blijven.
Na een rijping van 6 tot 12 maanden in roestvrijstalen tanks is deze wijn klaar om gedronken te worden. Groengele schakeringen die zo typisch zijn voor deze streek, met in de neus rijke aroma’s van groen fruit, bloemen en een beetje muskus. In de smaak van de wijn proef je de kalkrijke bodem, met veel mineraliteit, ziltigheid en uitstekende zuren. Een klassieke, elegante wijn, gemaakt om jong gedronken te worden.
Frankrijk, Bourgogne, Chardonnay
€ 33,95De Chablis Fourchaume is verfijnd en krachtig tegelijk. In de neus herken je florale tonen van witte bloemen, honing en een minerale toets. In de mond toont de wijn zijn lengte en spanning, met veel finesse en een blijvende frisheid.
De jaargang 2023 is elegant en evenwichtig, met aroma’s van witte perzik, citrusbloesem en een vleugje geroosterde amandel. De smaak is sappig en zuiver, met een frisse mineraliteit en een licht romige afdronk – een prachtige expressie van zijn terroir.
Schenk deze Premier Cru licht gekoeld (12–13 °C) en combineer met bijvoorbeeld een zeeduivel, konijn in mosterdsaus of een dessert met ananas. Dankzij zijn bewaarpotentieel van 5 tot 15 jaar is deze wijn nu al op dronk, maar zal hij met de jaren nog meer diepgang ontwikkelen.
Frankrijk, Loire, Chenin Blanc
€ 16,95De bleek lichtgele wijn heeft uitbundige aroma’s van citrus, frisse, groene appel en tonen van bloesem en sinaasappelschilletjes. Fris maar ook licht filmend van smaak met stuivende aroma’s van wit fruit, appel en bloesem en levendige zuren in de afdronk. Een wijn met een zuiver, elegant en verfijnd karakter.
Frankrijk, Côtes du Rhône, Bourboulenc, Clairette Blanche, Macabeo, Viognier
€ 10,95Frisheid gewenst? Deze Côtes du Rhône Blanc biedt precies dat! Deze mooie aromatische wijn heeft geuren van perzik en abrikoos. Daarnaast levendige zuren, mooie lengte én een subtiel houttoetsje in de afdronk. Een veelzijdige wijn die zich aanpast aan elk moment – zolang het maar feestelijk, romantisch of spannend is! Deze wijn is zeer goed te combineren met zeevruchten, wit vlees, vegetarische risotto, heerlijke salades en zachte kazen. Serveertip: 8-12 graden Celsius.